Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Czerwonce

Dzień Bezpiecznego Internetu

Utworzono dnia 13.02.2018

              6 lutego obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Bezpiecznego Internetu.

            W tym roku przyświecało mu hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem.

            W nawiązaniu do myśli przewodniej togorocznej akcji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach "Internet bez hejtu", podczas których wyjaśnione zostało zjawisko hejtu i hejtowania. Obejrzeli film "Dodaj przyjaciela" oraz teledysk "Przytul hejtera". Dzieci młodsze zmierzyły się z Misjami Sieciaków, których efektem były hasła negujące hejt, a wszyscy wspólnie stworzyli plakat z antyhejterskimi zasadami, który teraz jest wywieszony na korytarzu szkolnym. 

 

Dzień bezpiecznego Internetu

Utworzono dnia 13.02.2018, 17:31

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 190

W poprzednim tygodniu: 222

W tym miesiącu: 1085

W poprzednim miesiącu: 2452

Wszystkich: 42205

Imieniny