Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Czerwonce

Rekolekcje wielkopostne

Utworzono dnia 13.03.2026

W dniach 11–13 marca 2026 w Szkole Podstawowej w Czerwonce odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ksiądz Tomasz Łapiak. Był to szczególny czas modlitwy, refleksji oraz pogłębiania wiary dla uczniów i nauczycieli.

Pierwszego dnia rekolekcji ksiądz Tomasz mówił o przyjaźni z Matką Bożą. Wyjaśniał uczniom, jak ważne jest powierzanie Maryi swoich spraw, trosk i radości. Podkreślał, że Matka Boża jest dla nas wzorem zaufania Bogu oraz najlepszą opiekunką, do której zawsze możemy się zwrócić w modlitwie.

Drugiego dnia rekolekcji tematem spotkania były objawienia fatimskie. Rekolekcjonista przybliżył uczniom historię objawień Matki Bożej w Fatimie oraz ich przesłanie. Zwrócił szczególną uwagę na znaczenie modlitwy różańcowej, pokuty i nawrócenia w życiu każdego chrześcijanina.

Trzeciego dnia rekolekcji cała społeczność szkolna udała się do kościoła parafialnego w Suchowoli, gdzie uczestniczyła we Mszy Świętej. Był to uroczysty moment wspólnej modlitwy, podczas którego uczniowie i nauczyciele mogli podziękować za czas rekolekcji oraz prosić o potrzebne łaski na dalszy czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Rekolekcje były dla uczniów cennym doświadczeniem duchowym i okazją do zatrzymania się w codziennym zabieganiu, aby pomyśleć o swojej wierze i relacji z Bogiem.

Rekolekcje wielkopostne

Utworzono dnia 13.03.2026, 20:16

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 148

W poprzednim tygodniu: 222

W tym miesiącu: 1043

W poprzednim miesiącu: 2452

Wszystkich: 42163

Imieniny