Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Czerwonce

Żyj zdrowo

Utworzono dnia 06.10.2021

          Uczniowie klasy drugiej  w ramach tygodnia zdrowego żywienia przygotowały zdrowe, kolorowe kanapki , surówki i owocową sałatkę. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana potrawa wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło marchewki, szczypiorku, pomidorów, ogórków, papryki, jabłek, gruszek i innych zdrowych składników. Kanapki, surówka i sałatka nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione.

          Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy  wykonane samodzielnie. I to sprawdziło się doskonale. Samodzielnie wykonane przekąski z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom. Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania potraw, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. 

Żyj zdrowo

Utworzono dnia 06.10.2021, 20:02

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 177

W poprzednim tygodniu: 222

W tym miesiącu: 1072

W poprzednim miesiącu: 2452

Wszystkich: 42192

Imieniny