WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZERWONCE
WYDARZENIA
AKTUALNOŚCI, strona 1:
Zawody sportowe w Białymstoku
Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Wojciecha Nowickiego w Białymstoku, odbyły się zawody „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, w których udział wzięli uczniowie klas 3 i 4.
czytaj dalej na temat: Zawody sportowe w BiałymstokuDzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie uczestniczyli w pikniku na trawie. Zostali poczęstowani lodami i lizakami.
czytaj dalej na temat: Dzień DzieckaWarsztaty w Suchowoli
28 maja przedszkolaki i uczniowie klas 1–3 wybrali się do Suchowoli. W Centrum Trzech Kultur uczestniczyli w warsztatach „Jak dawniej mierzono i ważono”, a w Bibliotece Publicznej brali udział w interesujących zajęciach.
czytaj dalej na temat: Warsztaty w SuchowoliKonkurs wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym
Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Czerwonce w konkursie wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym stał się już piękną tradycją naszej szkoły. Każdego roku nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podejmują wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy o jednym z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce.
czytaj dalej na temat: Konkurs wiedzy o Biebrzańskim Parku NarodowymSYNAPSIK 2026 (wiosna)
Sensoplastyka
21 maja na zajęciach sensoplastycznych dzieci obchodziły Dzień Pszczoły podczas których przygotowywały „miód” z galaretki, mąki ziemniaczanej, wody i kurkumy. Była to świetna okazja do rozwijania zmysłów, kreatywności oraz rozmów o ważnej roli pszczół w przyrodzie.
czytaj dalej na temat: SensoplastykaWyjazd klasy trzeciej do Suchowoli
21 maja uczniowie klasy trzeciej wybrali się do Suchowoli, gdzie mieli okazję samodzielnie przygotować własną pizzę.
Następnie spędzili miło czas na placu zabaw, korzystając z pięknej, słonecznej pogody.
Zajęcia z psychologiem w klasie VI – „Tworzenie linii czasu swojego życia” w ramach Programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”
Uczniowie klasy VI pracowali nad refleksją o sobie, swoich doświadczeniach i emocjach. Po rozmowie o tym, jak sztuka pomaga wyrażać emocje i lepiej rozumieć siebie, uczniowie stworzyli osobiste linie czasu życia, zaznaczając ważne wspomnienia, radosne chwile, trudniejsze doświadczenia oraz osoby ważne w ich życiu.
czytaj dalej na temat: Zajęcia z psychologiem w klasie VI – „Tworzenie linii czasu swojego życia” w ramach Programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”„Miodowa lekcja przyrody” – warsztat przyrodniczy z okazji Dnia Pszczoły
„Miodowa lekcja przyrody” – warsztat z okazji Dnia Pszczoły były okazją do poznania niezwykle ważnej roli pszczół w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego pszczoły są potrzebne ludziom i przyrodzie oraz jak można pomagać owadom zapylającym.
czytaj dalej na temat: „Miodowa lekcja przyrody” – warsztat przyrodniczy z okazji Dnia PszczołyNauka i zabawa w sercu Suchowoli
18 maja uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w integracyjnym wyjściu do Suchowoli, które połączyło naukę, aktywność i wspólnie spędzony czas. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru po centrum miasta z wykorzystaniem sprzętu audio, dzięki któremu mogliśmy odkrywać mniej znane ciekawostki oraz poznawać historię i tajemnice suchowolskich punktów turystycznych.
czytaj dalej na temat: Nauka i zabawa w sercu Suchowoli











