Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Czerwonce

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZERWONCE


WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI, strona 23:

Wycieczka do Grajewa i Nowogrodu w ramach projektu "Poznajemy Podlaskie"

Utworzono dnia 28.05.2024

W ubiegłym tygodniu odbyła się szkolna wycieczka do Grajewa i Nowogrodu w ramach projektu "Poznajemy Podlaskie". Zwiedzanie rozpoczęło się w Muzeum Mleka w Grajewie. Uczniowie uczestniczyli tam także w warsztatach, podczas których wykonali własnoręcznie breloczki z filcu. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie skansenu w Nowogrodzie i uczestnictwo w warsztatach pszczelarskich, na których można było poznać życie pszczół i pracę pszczelarza, spróbować pyłku pszczelego oraz podelektować się miodem, a także wykonać świecę z wosku pszczelego i zakładkę do książki. Ostatnim elementem wycieczki było wspólne ognisko z kielbaskami nad Narwią... A dzięki uprzejmości miłego Pana Kierowcy udało się jeszcze odwiedzić McDonald"s w Augustowie i po tak pełnym wrażeń dniu można było wrócić na odpoczynek do domu.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Grajewa i Nowogrodu w ramach projektu "Poznajemy Podlaskie"

Ostatni dzień zmagań egzaminacyjnych

Utworzono dnia 28.05.2024

W ostatni dzień zmagań egzaminacyjnych, aby poradzić sobie z arkuszem zadań z języka angielskiego, ósmoklasisci zostali poczęstowani batonami bezcukrowymi z orzechami i kakao - zgodnie z wytycznymi szkolnego projektu #idepozdrowie. W poprzednie dni każdy mógł wspomóc swój organizm zdrowym bananem

czytaj dalej na temat: Ostatni dzień zmagań egzaminacyjnych

Idę po zdrowie

Utworzono dnia 28.05.2024
Dobrej jakości gorzka czekolada jest bogata w węglowodany, tłuszcze, a także błonnik. Ponadto, kakao zawiera w sobie wysoką zawartość witamin (wśród których znaleźć można witaminy z grupy B, A i E) oraz składniki mineralne (wapń, potas, fosfor, cynk, żelazo i magnez). Gorzka czekolada dostarcza także związków polifenolowych o właściwościach antyoksydacyjnych oraz niewielkie ilości kofeiny.
 
czytaj dalej na temat: Idę po zdrowie

Drugi dzień egzaminu

Utworzono dnia 28.05.2024
Już po egzaminie z matematyki. Trzeciego dnia trzeba było wykazać się umiejętnościami z języka angielskiego i w końcu... ósmoklasiści mogli odetchnąć z ogromną ulgą!
czytaj dalej na temat: Drugi dzień egzaminu

Pierwszy dzień egzaminu

Utworzono dnia 28.05.2024
Pierwszy dzień egzaminu, a tym samym największy stres już za naszymi ósmoklasistami. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego i po opuszczeniu sali uznali go za łatwy.
czytaj dalej na temat: Pierwszy dzień egzaminu

Batoniki na dobre wyniki oraz ciasteczka na myślenie i koncentrację

Utworzono dnia 28.05.2024

Batoniki na dobre wyniki oraz ciasteczka na myślenie i koncentrację…. Tym poczęstowaliśmy między innymi naszych ósmoklasistów, którzy zmagali się z trudnościami egzaminów. Migdały, płatki owsiane, orzechy pekan, miód i wiele innych cudownych zdrowotnych składników znalazło się w zdrowych słodyczach przygotowanych przez uczniów klasy II oraz VI. #Idepozdrowie

Zajęcia emocjonalno-społeczne

Utworzono dnia 28.05.2024

Ćwiczenia dotyczące budowania komunikatu typu "Ja". Kolejne zajęcia już bez dodatkowych pomocy. Zwrócenie uwagi także na metodę FUKO (fakty, uczucia, konsekwencje i oczekiwania). Używana często w Treningu Zastępowania Agresji tzw. TZA.

czytaj dalej na temat: Zajęcia emocjonalno-społeczne

Zajęcia z koła eksperymentalnego

Utworzono dnia 28.05.2024
Zabawy sensoryczne z kolorową masą. Malowanie sokiem z cytryny na kartce papieru.Zakodowany przekaz.Obserwacje związane z mniszkiem. Czekamy na rozkwit w słoiczku.
czytaj dalej na temat: Zajęcia z koła eksperymentalnego

Kącik przyrodniczy w oddziale przedszkolnym

Utworzono dnia 28.05.2024

Prezentujemy kącik przyrodniczy w oddziale przedszkolnym. W nim znaleźć można sałatę, rzodkiewkę oraz cebulkę.

czytaj dalej na temat: Kącik przyrodniczy w oddziale przedszkolnym

Gminny Konkurs Recytatorski o wiośnie

Utworzono dnia 27.05.2024
10 maja w Szkole Podstawowej w Chodorówce odbył się Gminny Konkurs Recytatorski o wiośnie.
Nasza szkoła zajęła następujące miejsca.
W pierwszej kategorii wiekowej 1 miejsce zajęła Mają Baranowska z klasy 1, w drugiej kategorii wiekowej 2 miejsce zajęła Amelia Bielska z klasy 2, 3 miejsce Gabriela Abramowicz klasa 3.
W trzeciej kategorii wiekowej 1 miejsce Wiktoria Wójcik z klasy 6 zaś 3 Dominika Kamińska z klasy 6.
Wszystkim biorącym udział gratulujemy!????

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 161

W poprzednim tygodniu: 222

W tym miesiącu: 1056

W poprzednim miesiącu: 2452

Wszystkich: 42176

Imieniny